10 بازی برتر و خاطره انگیز پلی استیشن 1

3


زمانی که گرافیک همه چیز نبود و برای همگان گیم پلی زیبا مهم بود بازی های بسیاری زیادی عرضه  شدند و خوش درخشیدند. امروز می خواهیم به 10 بازی برتر و خاطره انگیز کنسول پلی استیشن 1 بپردازیم بازیهایی که مطمئن هستم  با آن خاطرات زیادی دارید. با وی گیم همراه باشید


play one

Crash bandicoot 3

مگر میشود که شاهکار ناتی داگ یعنی کراش را در این لیست قرار ندهیم و آن را راحت فراموش کنیم. بازی که در سال 1998 عرضه شد و تواست  بهترین شماره از سه گانه ی کراش برای پلی استیشن 1 شود. مراحل بسیار متنوع بازی یکی از مهم ترین دلایل برتری این عنوان نسبت به دو قسمت قبلی بود. قطعا خیلی از شما منتظر ساخته شدن قسمت جدید کراش هستید اما فعلا باید صبر کنید.

Crash_Bandicoot_3_Warped_Original_Box_Art Crash_Bandicoot_3 51933-Crash_Bandicoot_3_-_Warped_(E)-1440875854 36715-Crash_Bandicoot_3_-_Warped_[U]-16

Tekken 3
شماره ی سوم از سری تیکن نه تنها یکی از بهترین بازی های مبارزه ای پلی استیشن 1 شد بلکه میتوان گفت بهترین شماره ی سری تیکن شد. اگر شکی در حرف من دارید کافی است سری به سایت متاتریک بزنید و با دیدن متای 96 این عنوان تعجب کنید و به حرف من برسید. این عنوان توانست با داشتن شخصیت های تقریبا زیاد (نسبت به آن زمان ) مکان های متنوع و … برای خیلی از بازی بازان لحظات خوشی را رقم بزند.
مهم ترین دلیل برتری این عنوان نسبت به بقیه بازی های مبارزه ای آن زمان داشتن گیم پلی بسیار عالی آن است. همچنین هر شخصیت دارای حرکات بسیار متنوع و زیاد بود و همین امر سبب شد تا شماره ی سوم سری تیکن یک گیم پلی عالی داشته باشد.

300px-Tekken3boxart 52413-Tekken_3_(E)_(Alt)-2 download

Resident evil 2
شماره ی دوم سری محبوب رزیدنت اویل یکی از بهترین بازی های ترسناک پلی استیشن 1 شد. جایی که برای اولین بار لیون به بازی های رزیدنت اویل آمد و شاید محبوبیت این شخصیت به دلیل همین شماره از سری و موفقیت های آن است. در این عنوان بر عکس نسخه های  جدیدا منتشر شده شوتینگ عنصر اصلی بازی نبود بلکه ترس عنصر اصلی بازی بود. نسخه های پلی استیشن 1 رزیدنت اویل بی شک بهترین شماره های این سری بودند اما به لطف کپکام از پلی استیشن 2 به بعد تقریبا رزیدنت اویل تبدیل به یک بازی اکشن شد البته میتوان به نسخه ی جدید  رزیدنت اویل امیدوار بود.

NTSC_Resident_Evil_2_Cover 2974650-7524897845-Resid Resident_Evil_2_RPD resi-2

Metal gear solid 
سال 1998 بود که با منتشر شدن metal gear solid غوغایی در سبک مخفی کاری شد. تقریبا میتوان گفت که متال گیر سبک جدید مخفی کاری را به همگان معرفی کرد. داستان بسیار خوب آن به همراه گیم پلی و مخفی کاری سخت آن همه و همه دست در دست هم دادند تا بهترین مخفی کاری کنسول پلی استیشن 1 را بسازند.
52374-Metal_Gear_Solid_(G)_(Disc_1)-1 0-HyEz60q0-metal-gear-solid-2-1-s- MGS_screen_psx

Pepsiman
فکر نکنم کسی در این کره ی خاکی باشد که زمانی که پلی استیشن 1 را داشت pepsiman را بازی نکرده باشد حتی خیلی از شماها این عنوان را در گوشی های خود دانلود کرده اید و هنوز که هنوزه آن را بازی می‏ کنید. گیم پلی بسیار سریع و جذاب این عنوان یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این بازی بود. دلیل اینکه هنوز علاقه به این بازی باقی مانده است این است که این عنوان دارای یک گیم پلی متنوع و بسیار هیجانی است که هیچ وقت خسته کننده نمی شود. 
images Pepsiman The Running Hero (Japan) (2) Pepsiman (Japan) (2)

Wining eleven 3
سال 1998 زمانی که هنوز fifa به قدرت نرسیده بود و گرافیک مد نظر نبود بازی wining eleven 3 منتشر شد و با گیم پلی جذاب آن حسابی همگان را سرگرم این عنوان کرد و توانست یکی از بهترین بازی های سبک ورزشی پلی استیشن 1 شود.  گیم پلی بسیار خوب این عنوان به علاوه ی داشتن حالت های مختلف برای بازی کردن سبب به قدرت رسیدن این عنوان محبوب شد.

53075-J._League_Jikkyou_Winning_Eleven_3_(J)-1 ss6 ss3

Street fighter alpha 3
سال 1998 سالی پر از بازی برای پلی استیشن 1 بود و در همین سال بود که رقیب قدرتمندی برای tekken 3 به بازار عرضه شد. بازی street fighter alpha 3 که نسخه ی ارتقا یافته ی نسخه ی سوم سری استریت فایتر بود توانست علاقه مندان به این سری را به وجد آورد. داشتن بیش از 30 شخصیت قابل بازی و گیم پلی درگیر کننده ی آن موجب شد تا استریت فایتر آلفا 3 علاقه مندان زیادی پیدا کند.
sfa3 195-Street_Fighter_Alpha_3-2 download (1)

Gran turismo 1
سری gran turismo اصولا باعث سر افرازی سونی در سبک رانندگی بوده اما   نسخه ی اول بیش از اندازه علاقه مندان رانندگی را عاشق این عنوان کرد. بازی که توانست با متای 96 بسیار خوش بدرخشد. ماشین سواری بسیار خوب این عنوان باعث شد که مسابقه دادن را به خوبی  حس کنید و علاقه مندان به این سبک را عاشق این عنوان کرد. 
52279-Gran_Turismo_(E)_(EDC)-8 download (2) download (3)

Castlevania :symphony of night
بازی که در سال  1997 توسط شرکت کونامی  منتشر شد و اولین شماره ی منتشر شده از سری کستلوانیا برای پلی استیشن 1 شد و همچنین  توانست یکی از بهترین بازی های اکشن آن زمان شود. آن زمان خبری از گرافیک بسیار قوی و یک بازی سوم شخص نبود بلکه این شماره از سری نیز همانند بازی های قدیمی این سری دو بعدی بود ولی گیم پلی و داستان زیبای آن این عنوان را به موفقیت چشم گیری رساند. 
Castlevania_-_Symphony_of_the_Night_(gamebox) 51897-Castlevania_-_Symphony_of_the_Night_(E)-7 cvania Castlevania-Symphony-of-the-Night-Creator-Details-Design-Decisions-That-Led-to-Masterpiece-433739-3

Crash team racing
حیف می شد اگر Crash team racing در این لیست نبود. بازی که بر خلاف بقیه ی کراش های پلی استیشن 1 ماشین سواری بود. بازی که میتوانستید با آن ساعت ها خوش باشید و خوش بگذرانید و با دوستانتان اوقات خوشی رو داشته باشد. دلیل اینکه این عنوان با بقیه بازی های ماشین سواری متفاوت بود این بود که قرار نبود فقط سوار ماشین شوید و مسابقه را به اتمام برسانید بلکه باید با اسلحه هایی که در طول مسابقه به دست می آوردید یک دیگر را به آتش بکشید و مقام اول را کسب کنید.
CrashTeamRacingNACover crash_team_racing_003 playstation-57267-21408454981

 

2 دوست دام
منبع :

Pray for the BEST Prepare for the WORST

گفتگو ها3 دیدگاه

پاسخ دهید


*/