اولین نگاه به Cyberpunk 2077

0

با وجود اینکه استودیو سازنده ی بازی محبوب و پرطرفدار The Witcher 3 یعنی استودیو  بازی سازی CD Project Red اعلام کرده که در حال توسعه ی بازی بزرگ و جدید خود که Cyberpunk 2077 نام دارد ، می باشد ، با این حال هنوز جزئیات کاملی در رابطه با این بازی منتشر نشده است.

این بازی زیبا در اوایل سال 2013 میلادی معرفی شد و CD Project Red نیز اعلام کرده که سعی دارد آن را پر قابلیت تر ، بزرگ تر و همچنین متفاوت تر از فرانچایز اکشن و فانتزی خود یعنی The Witcher تولید کند.

استودیو CD Project Red تا هم اکنون یک تریلر کوتاه و تقریبا نامفهوم از این بازی جدید منتشر کرده که با توجه به آن تنها می توان حدس های خیلی کوچکی در رابطه با داستان و یا قابلیت های درون بازی زد. همچنین ما به بررسی مصاحبه های سازندگان بازی نیز می پردازیم و با این حال این ویدئو به نظر می رسد که مبارزه ای بین دوجناح را نشان می دهد که اتفاق های آن در آینده و به احتمال زیاد در سال 2077 میلادی رخ می دهد.

 

در این بازی ما با انسان های سایبری ( انسان ربات ) رو به رو هستیم که بسیار خطرناک به نظر می رسند و قدرت و مهارت های بسیار زیادی در مبارزه دارد. در عین حال سلاح های درون بازی نیز بسیار متنوع و جدید می باشند که بدون شک هر کدام قابلیت های مختص به خود را دارند.

 

در کنار آن نیروهای امنیتی بسیار زیادی در این ویدئو دیده می شوند که تمامی آن ها مسلح بوده و به نظر می رسد قصد دارند تا یک تهدید جدی را از بین ببرند.

با این وجود هنوز هیچ اشاره ی خاص و دقیقی به گیم پلی نشده و اطلاعات رسمی در رابطه با سیستم عامل هایی که قرار است برایشان منتشر شود یا سیستم مورد نظر برای اجرای بازی و یا قابلیت های گیم پلی آن به اشتراک گذاشته نشده است.

 

CD Projekt RED توسعه دهنده ی عنوان Cyberpunk 2077 اعلام کرده است این عنوان یک RPG واقعی خواهد بود و دارای بسیاری از مکانیک های جدید در گیم پلی خود می باشد.

 

طراح ارشد گیم پلی استودیو CD Projekt Red جناب آقای Damien Monnier در ارتباط با Wild Hunt صحبت کرده :

باخبرم دارم که عده ای از دوستان  از اینکه دیگه با شمشیرها و زره ها (اشاره به محیط قرون وسطایی Witcher) سر و کار ندارند، خوشحالند. عده ای از آن ها کمی تغییر را می خواهند و نسبت به تیم Cyberpunk 2077 حسادت دارند؛  می خواهند به طراحی تفنگ و… بپردازند.

 

Cyberpunk 2077 روایت گر این است که چگونه پیشرفت، باعث فروپاشی جامعه خواهد شد. تقویت بدن،اختراعی که قرار بود در خدمت جامعه باشد، مشکلات را دوچندان میکند و آشوب را به خیابان‏ها میکشاند. اختراعات جدید،جامعه را همچنین به سمت نابودی می برد و البته فقر، مشکلی وَرای همه این مشکلات.  شهر پر از تباهی است، جایی که “دیوانگان از کنترل خارج شده اند” خیابان ها پر از افرادی است که به  braindance وابستگی دارند. موادی که از راه های خیلی ارزان،مصرف کننده را به زندگی پرهیجان تر و خوش تری میبرد تا لذت سرشار اما زودگذر را در جهانی بهتر تجربه کند.  مصرف کننده این مواد میتواند  braindanc را مستقیما به سیستم عصبی اش بفرستد از طریق  تقویت مغری ویژه. به وسیله ی یک  BD player.این پلیر به مصرف کننده اجازه میدهد تا تمامی فعالیت های ثبت شده مغز را به تماشا بنشیند، که شمال احساسات،حرکات ماهیچه ها و تمام محرکهایی که بوسیله ی فرد ضبط میگردد،میشود.  بعضی از  braindances های ساخته شده توسط megacorporations خیلی ساده هستند. برخی فوق العاده شدید، و بعضی هایشان که توسط گروه های زیرزمینی سااخته میشوند خیلی خیلی شدید و جنجال برانگیز هستند.

تریلر این بازی نیز در واقع نگاهی اجمالی به آنچه در بازی رخ داده و هم چنین جهان بزرگ و بسیار متفاوت آن می‌باشد که در واقع آینده را به تصویر می کشد.

 

این ویدئو هم چنین نشان می دهد که یک جوخه ی متفاوت چگونه عضو جدید برای خود انتخاب می کند . با توجه به پوششی که این ماموران دارند ، به نظر می رسد که عضوی از گروهی خارجی باشند که با وارد کردن ماده ای جدید به انسان ها قصد دارند آن ها را عضوی از خودشان کرده و افراد با مهارت را با این روش تحت کنترل خود در بیاورند.

 

با این حال در این بین عده ای هم هستند که با این ماده مبارزه کرده و بدنشان وجود آن را قبول نمی کند و همین امر خود موجب ناهنجاری میان عقیده و خواسته ی انسان با تاثیر اصلی این ماده می شود.

 

به عبارت دیگر وجود این ماده در بدن این افراد آن ها را به یک سلاح کشتار جمعی با مهارت های ویژه و قدرتی چند برابر تبدیل می کند که متوقف کردن آن ها طبیعتا نیز آسان نیست . همین امر موجب می شود ماموران بسیاری تنها برای دستگیری متوقف کردن یک نفر به شکل گروهی و متحد وارد عملیات شوند.

 

در پایان زمانی که همه چیز از کنترل خارج شد دیگر پلیس کفاف نمی دهد بلکه این بار باید از حداکثر نیروهای بخش تاکتیکی که از با مهارت ترین افسران و نیروهای نظارتی هستند برای از بین بردن تهدید جدی استفاده می شود که جوخه ی  Psycho Squad نام گذاری شده اند.

 

در بازی Cyberpunk 2077 بازیکن ها باید در یک آینده ی تاریک قدم گذاشته و با اتفاقت بسیار متفاوتی رو به رو شود . در این بین کلان شهری پیش روی او قرار دارد که همه چیز در آن جدید، پیشرفته و متفاوت است و در انتها بخشی از بازی نیز به داستان آن و شخصیت اصلی مربوط خواهد شد.

این کاراکتر ( شخصیت بازی ) نیز به احتمال زیاد تحت تاثیر ماده ای که پیش از این نیز آن را معرفی کردیم قرار گرفته و هم اکنون در خیابان ها و بخش های مختلف شهر گشته و سعی می کند از هر راهی که ممکن است زنده بماند و از دست ماموران خلاص شود.

در این شهر بزرگ گناه و پلیدی همه جا را فرا گرفته و این شخصیت به دنبال راهی برای زنده ماندن می باشد ، در این بین سعی می کند تا از دست دشمنان خود که همان ماموران هستند نیز خلاص شود.

از آن جایی که بازی در سال 2077 میلادی روایت می شود ، حتما  در این کلان شهر همه چیز تغییر کرده است ، خشونت ، فقر و محرومیت در آن وجود نداشته و همه ی مردم در رفاه زندگی می کنند.

اما همین امر خود باعث شده مردم حریص تر از گذشته شده و مدام بخواهند بهتر باشند و بیش تر و بیش تر داشته باشند و همین بین عده ی بسیاری را به افرادی کوته فکر و ضعیف تبدیل کرده است.

 

همه چیز پیشرفته تر شده اما نه تنها مردم از نظر عقاید و ذهنیت تغییر کرده اند ، بلکه در این بین مسائل و مشکلات جدیدی هم به وجود آمده که حل کردن آن ها به آن آسانی که فکرش را می کنید نیست.

هم اکنون مواد مخدر جدید تری وارد شهر شده است که به شکل بسیار متفاوتی در روحیات و هم چنین ویژگی های جسمی انسان ها تاثیر گذاشته و افرادی دراین بین از یک راه ارزان و راحت سعی می کنند از این مسئله سود ببرند.

در این میان مشکلات بزرگ تر شده و عده ای به احساسات و عقاید دیگران حمله ور شده و سعی می کنند محرکی برای خود پیدا کنند که زندگی آن ها را تغییر دهد.

عده ی زیادی در این بین به دنبال زندگی مفرح تر و پر از هیجان می گردند و فکر می کنند این موارد جدید می توانند تاثیری در این آرزو داشته و زندگی آن ها را تغییر دهد.

در اینجا است که کم کم همه چیز خراب می شود و مشکلی بزرگ تر شهر را تهدید می کند و این شخصیت اصلی است که در این میان به دنبال راهی برای خروج از آشفتگی ها می گردد.

این ماده ای که بر روی مغز و ذهن افراد تاثیر می کذارد کم کم می تواند آن ها را تغییر داده و گاهی خیلی از واقعیت های منفی وجود آن ها را تحریک کند. همین امر ممکن است به طرز بسیار وحشیانه ای اشتباه و خوفناک باشد و گاهی ورود این مواد به ذهن یک قاتل زنجیره ای می تواند او را به هیولایی تبدیل کند که هر کسی را سنگلاخی می کند و در این بین تمام شهر با تهدید خیلی جدی رو به رو خواهد شد.

علاوه بر تمامی این موارد ذکر شده استودیو Red  CD Projekt هنوز به صورت قطعی اطلاعاتی از این بازی به اشتراک نگذاشته است، اما متن قرار داده شده درون تریلر این بازی و کد های مخصوص آن در توییتر نشان می دهد که عنوان Cyberpunk 2077  دارای سبکی RPG بوده که در آن با جهانی باز رو به رو هستیم و داستان بازی نیز بسیار تاثیر گذار و متفاوت می باشد.

اینطور که به نظر می رسد این بازی یکی دیگر از پروژه های جهان باز (Open World) این استودیو است که داستان آن قرار است حسابی کاربران را شگفت زده کند.

در ماه مارس بود که آدام باداوسکی، از CD Projekt Red  بازی Cyberpunk 2077 را “حتی بهتر، بزرگتر و انقلابی‌تر” از The Witcher توصیف نمود. در آن زمان، او این عنوان مرموز را به عنوان یک “بازی خیلی عظیم” وصف کرد که دارای عظمتی “بسیار بزرگتر” از سری The Witcher است.

بطور کلی،CD Projekt Red  دارای جاه طلبی های شگفت آور بزرگی برای عنوان جدید خود است. آدام کسینسکی، رئیس CD Projekt Red ،  جهت حمایت از این  چشم انداز بزرگ برای  Cyberpunk 2077 در طول جلسه مالی ماه گذشته گفت که استودیو برنامه‌ دارد که حداقل تعداد کارکنان خود را هم اکنون ۴۰۰ نفر هستند را دو برابر کند.

بر طبق گفته ی او همه ی تلاش آنها بر روی Cyberpunk 2077 کار نخواهند شد، بلکه اعضای تیم به چهار گروه متفاوت تقسیم خواهند شد و تعدادی از آنها در قسمت های جدید بازی‌ ها در شرکت قرار خواهند گرفت.

این بازی در واقع بازیکن را در یک آینده‌ی تاریک در سال 2077 قرار میدهد که تکنولوژی ‌های پیشرفته باعث رستگاری و مصیبت بشر می‌شوند.

این بازی قول داده که یک داستان غیر خطی را برای گیمر‌های بزرگسال ارائه و بازیکن را در متروپلیس با نام نایت سیتی قرار دهد. همچنین مشخص شده که  عنوانCyberpunk 2077  دارای المان هایی از ژانر سندباکس است که هنوز سازنده به طور رسمی در مورد آن صحبتی نکرده است.

آن ها هم چنین توضیح دادند که Cyberpunk 2077 یک عنوان فوق العاده عظیم است که از لحاظ وسعت ، خیلی بزرگتر از سری The Witcher  است .علاوه بر آن استودیو CD Projekt Red اعلام کرد که آقای Marcin Przybylowicz که در قبل موسیقی The Witcher: Wild Hunt را ساخته است ، آهنگ های Cyberpunk 2077 را هم تدوین خواهد کرد.

آقای مارسین پریبولج در مصاحبه با وبسایت GamePressure می گوید:

مافوق های من مرا مجبور به انجام این کار کردند، چرا که من بیشتر وقت خود را با گرالت می گذرانم. با این حال اولین قدم ها در رابطه با CyberPunk برداشته شده است.

طبق گفته های CD Projekt Red این بازی جدید بسیار کمیاب بوده و دارای قابلیت های بسیار متفاوت و داستانی جدید و هیجان انگیز می‌باشد. هر چند این استودیو انتشار Cyberpunk 2077 را برای سال 2017 برنامه ریزی کرده است اما این نشان می دهد که تمرکز بیشتر بر روی قابلیت های موجود در این بازی باعث بهبود عملکرد های آن خواهد شد.

با وجود تمامی این توضیحات باید تا سال 2017 برای دیدن این بازی صبر کنیم تا ببینیم CD Projekt Red  قرار است چگونه در سال 2017 نیز بازی جدید خود را به شگفتی تحسین شده ی سال بدل می کند.

  دوست دارم
منبع :

مدیریت و موسس مجموعه وی گیم، طراح گرافیک و گیمر

پاسخ دهید


*/