نقد و بررسی بازی Fifa 17

0

سالهاست که دو عنوان  Fifa و PES در زمینه بازی های فوتبالی رقیب هم دیگر هستند و همانطور که می‌دانید Fifa  چند سالی هست که دست Konami را بسته و عنوان PES نمی تواند پیشرفت آنچنانی در طی سال های اخیر کند. با وی گیم همراه باشید تا بازی Fifa 17 را مورد بررسی قرار دهیم.

fifa-17-screenshot-6همانطور که همه‌ی ما میدانیم امسال EA بر این شد تا موتور بازی خود را از Ignite به Frostbite تغییر دهد، موتور بازی سازیی که شاهکارش را در سری عناوین Battlefield دیدیم.  اما به نظر شما این تغییر تا چه حد کارساز است و چه حد ممکن است به فیزیک و گرافیک بازی کمک کند؟

graphicگرافیک بازی Fifa 17 دیگر به جایی رسیده که وقتی مشغول بازی کردن با آن هستید دیگر آن احساس نگاه کردن یک فوتبال واقعی را به شما می‌دهد! گرافیک بازی تا حد بالایی افزایید پیدا کرده و در حین انجام حرکاتی مانند شوت، تکل، تکل بلند، پرش برای ضربه‌ی سر و پرش دروازه‌بان ها به راحتی می‌شود متوجه افزایش گرافیک و بهتر شدن فیزیک بازیکنان در بازی شد.

fifa-17-screenshot-4همچنین در صحنه هایی که بازیکنان از نزدیک قابل دیدن هستند مانند خوشحالی پس از گل و کارت گرفتن از داور می‌توان دیدن که بر روی صورت بازیکنان چقدر خوب کار شده است

gameplayبا موتور بازی سازی جدیدی که EA Sport از آن استفاده کرده ما اینبار با فیزیکی چندین برابر بهتر از نسل قبل بازی های Fifa روبرو هستیم.

Fifa 17 Spiel 4K

storyهمانطور که EA هرساله یک بخش جدید به بازی هایش اضافه می‌کند ،امسال نیز یک بخش جدید اضافه شده که با استقبال خوبی مواجه شده. دستان بازی در رابطه با شخصی به نام Alex Hunter است  که شما باید داستان زندگی او را دنبال کنید.

the-storyشما به همراه دوستتان با بستن قرار داد وارد تیم Manchester United می شوید و در اولین اپیزود این بخش دوستتان با بازی خوبش می تواند 1 گل به ثمر برساند و شما هم بر روی صندلی تعویضی ها نشسته اید تا اینکه “خوزه مورینیو” با مربی تیم صحبت می‌کند و شما را بلند می کند تا گرم کنید و بعد آن میتوانید به بازی کردن در زمین بپردازید. شما در این بخش با داستان بسیار جذابی روبرو می‌شوید زیرا تک به تک حرف هایتان با رسانه ها و سر مربی تیم بر شما تاثیر خواهد داشت . داستان به جایی کشیده می‌شود که رقابت با دوستتان شدت می‌گیرد و شما باید در تمرینات تیم هم با او رقابت کنید.

fifa-17-screenshot-5

newضربات پنالتی خیلی خیلی به واقعیت پنالتی زنی نزدیک شده و همان استرس و حس ترس را به شما می دهد. شما دیگر می توانید به هرجایی که امکان ضربه زدن به‌آن هست ضربه بزنید. دیگر شاهد آن نوار رنگی که زیر اسم بازیکنان و در سری های قبلی بود نیستیم و اینجا شدت ضربه به توپ می‌تواند باعث شدت ضربه‌ی شما شود.

http://wegame.ir/wp-content/uploads/2016/09/fifa-fut-17-the-new-set-piece-penalty-kicks.jpg

ضربات کرنر هم به طور کامل تغییر کرده و در این مواقع شما باید مانند بازی های شوتر هدف را مشخص کنید و ضربه را بزنید ، به طوری گه دیگر ضربه های کرنر به آن سختی سری های قبل نیستند.

بالاخره رسیدیم به مهمترین بخش و ضربات آزاد، ضربات آزاد درون محوطه ی تیم خودتان مانند قدیم نیست و تغییر کرده و می توانید دوربین را تغییر دهید. ضربات آزاد خطرناک که نزدیک به محوطه ی جریمه ی حریفتان است همان دوربین سری های قبلی است و تغییر آنچنانی در این بخش شاهد نبودیم.

انیمیشن داور ها برای دویدن به سمت بازیکن و نشان دادن کارت بهتر شده و وقتی در یکی از زمین های لیگ جزیره و دو تیم از همین لیگ شروع به بازی کنید دیگر فرق آنچنانی با تماشای فوتبال در تلوزیون ندارد!

vsface-fifa-16-vs-17-2

face-fifa-16-vs-17fifa-16-screenshotfifa-16-vs-17-screenshotfifa16-vs-17-2fifa16-vs-17

تست شده بر روی پلتفرم های XBox One , PS4 و PC

نسخه های Full game و Demo

تهیه شده در وب سایت وی گیم

6 دوست دام
  • گرافیک 10
  • گیم پلی 9.8
  • صداگذاری 9.5
  • موسیقی 9
  • داستان(the journey) 9.1
  • رتبه بندی کاربران (3 رای) 9.3
    رتبه شما :
خلاصه

بازی Fifa 17 حالا دیگر کاملا پخته شده و به یک بازی فوتبالی کامل تبدیل شده، شما بر هر Kick-Off با تیم های لایسنس شده بسیار زیادی می‌توانید بازی کنید و تقریبا تمامی تیم ها و استادیوم های فوتبالی در این بازی لایسنس شده اند و اگر یکی از طرفداران سری بازی های Fifa یا PES هستید ما به شما بازی Fifa 17 را پیشنهاد میکنیم زیرا بازی PES هرساله فقط برر وی گرافیک بازی کار می کند اما بازی Fifa 17 هر ساله با یک باخش جدید همه ی ما طرفدارانش را مجذوب خودش می‌کند. هر چند ما آرزوی موفقیت برای سری PES هم داریم زیرا این بازی قبل از سال های 2013 میلادی بهترین شبیه ساز فوتبالی بود اما چند سال اخیر ما شاهد پیشرفت ناگهانی FIFA شدیم.

شما در بخش داستانی دستتان خیلی باز خواهد بود و میتوانید با هر مصاحبه ای که با رسانه ها انجام می دهید طرفداران و سر مربی خودتان را راضی یا ناراضی کنید پس دست خودتان هست تا بخواهید چگونه محبوب شوید.

9.5 عالی
منبع :

مدیریت و موسس مجموعه وی گیم، طراح گرافیک و گیمر

پاسخ دهید


*/