مزدور بی مزد | پیش نمایش Ghost recon: wildlands

0

سری ghost recon  یکی از عناوین محبوب یوبی سافت است که اصولا به دلیل بخش کوآپ آن طرفداران زیادی را به خود جذب می کند اما نسخه ی جدید ghost recon  ظاهرا قرار است نسخه ای بسیار جاه طلبانه تر از نسخه های پیشین و موفق تر باشد. این بار گوست ریکان بر خلف عناوین قبلی این سری عنوانی جهان باز است که طبق گفته ی یوبی سافت یکی از بزرگترین نقشه ها را در بین بازی های این شرکت  دارد اما سوال این جاست که آیا تمام این حرف ها و تعاریف به مقصد خود یعنی پیروزی می رسد یا مثل عناوین دیگر یوبی سفات صرفا فقط یک تبلیغ تو خالیست.

ghost-recon

Ghost Recon: Wildlands در یک کشور واقع در آمریکای جنوبی در جریان است. داستان بازی مربوط میشود به درگیری گروه اشباح با کارتل هایی که به کشور بولیوی مهاجرت کردند اما نه یک گروه کوچک بلکه بزرگترین گروه تولیدکننده کوکائین به نام سانتا بلانکا (Santa Blanca) اما سوال اینجاست چرا سازندگان کشور بولیوی را انتخاب کردند؟
باتلر سرپرست طراحان در این باره می گوید: «برگ کوکا هسته‌ی فرهنگی آن کشور است. شما می‌توانید در همه‌جا آن برگ‌های کوکا را [در بولیوی] پیدا کنید. مردم از آن به‌عنوان داروهای گیاهی یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا و بسیاری چیزهای دیگر استفاده می‌کنند. البته با توجه به سریال «برکینگ بد» فهمیدیم که این‌جور چیزها هم به‌راحتی می‌توانند تبدیل به کوکائین شوند.»
همچنین Benoit Martinez به‌عنوان کارگردان هنری و فنی بازی می گوید:
بزرگ‌ترین چالش برای ما، تعریف کردن جهان بود. ما به مدت دو هفته به بولیوی رفتیم و تیم‌هایی را به شمال، جنوب، شرق و غرب مناطق آن کشور اعزام کردیم. ما همه جا بودیم؛ از آلتیپلانو تا جاده مرگ، جنگل، جزیره ها و تمام مناطق بین این‌ها. اگر بخواهم به شما یک بخش از فداکاری را نشان بدهم می‌توانم به ریسک کردن در جاده مرگ بولیوی اشاره کنم؛ بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۶ این جاده را به عنوان “خطرناک‌ترین جاده دنیا” معرفی کرد.

GhostReconWildlands_UnitImage

همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودم طبق گفته ی سازندگان نقشه ی این عنوان بسیار بزرگ است و دارای 21 منطقه است که هر کدام از این مناطق شامل زیست بوم هایی هستند و به وضوح وضعیت آب هوایی در مناطق گوناگون متفاوت است. همچنین هر کدوم از این مناطق یک رییس ( boss )دارد که باید تمام آن ها را ابتدا از پای در بیاورید تا به دشمن اصلی خود یعنی El Sueño برسید. همانطور که پیداست داستان بازی چندان پیچ و خمی ندارد و یکی از نقاط ضعفی که بازی بازان در نسخه ی بتا پیدا کردند همین امر بود آن ها می گویند که هیچ روایت داستانی وجود ندارد و به شما فقط چند هدف داده می شود و شما باید آن ها را به  قتل برسانید. امیدواریم که در نسخه ی اصلی سازندگان به این نقطه ضعف توجه کنند .
همچنین هر منطقه صنعت و روش زندگی مخصوص خود را دارد. Benoit Martinez درباره‌ی این موضوع این‌طور توضیح داده است:
در بازی شخصیت‌های غیر قابل بازی مختلفی وجود دارند که واقعا زندگی می‌کنند. آن‌ها هنگام شب می‌خوابند، در صبح از خواب بلند می‌شوند و به سراغ کسب و کارشان می‌روند. فرقی نمی‌کند که شما با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و تعامل داشته باشید یا خیر؛ آن‌ها به زندگی خودشان می‌پردازند.

20_GRW_SCREENSHOT_4K_OpenWorld

19_GRW_SCREENSHOT_4K_map_enviros.png

سازندگان این عنوان بر روی آزادی عمل تمرکز بسیار زیادی دارند به طوری که آنان معتقدند که بازی باز آن قدر دستش باز است که هیچ گاه نمی شود خودش را دوبار در یک موقعیت ببیند. شما هر طور که دوست دارید میتوانید به صورت مخفیانه به دشمن ضربه بزنید یا یک آتش بازی درست و حسابی راه بیندازید  و پر سر و صدا دشمن را از پای در بیاورید همچنین میتوانید به صورت تک نفره به بازی بپردازید که شما یارانتان که هوش مصنوعی هستند را کنترل می کنید یا اینکه با دوستانتان به صورت چند نفره مشغول به بازی شوید همچنین سازندگان گفته اند که شما تمام مراحل بازی را بنابر انتخاب خودتان می توانید به صورت تک نفره یا با دوستانتان به صورت چند نفره تجربه کنید. البته متاسفانه کسانی که توانستند نسخه ی بتا را تجربه کنند معتقدند که هوش مصنوعی یارانتان اصلا خوب کار نشده است و گاهی اوقات دستورهای شما را آن طوری که شما می خواهید انجام نمی دهند همچنین بازی بازان معتقدند که بازی کردن این عنوان به صورت چند نفره بسیار جذاب است و ده ها برابر از تجربه ی این عنوان به صورت انفرادی جذاب تر است. اما دلیل این عقیده ی آن ها بسیار واضح است زیرا شما می توانید در بخش co-op با دوستانتان تاکتیک های مختلفی بریزید و به صورت خیلی هوشمندانه دشمن را از پای در بیاورید برای مثال می توانید یکی از دوستانتان را درون بالگرد قرار دهید برای سریع تر ترک کردن مکان و یا می توانید فردی را اسنایپر قرار دهید برای پشتیبانی افرادی که می خواهند از نزدیک وارد جنگ شوند.

GRW_BetaNews_Header_2200x600

راجب آزادی عمل صحبت کردیم بگذارید بیشتر راجع به گیم پلی و خصوصا آزادی عمل صحبت کنیم. همانطور که در قبل هم به آن اشاره کردم آزادی عمل بسیار زیادی در بازی وجود دارد به طوری که حتی شما می توانید در شب یا روز به مراحل بپردازید که هر کدام نقاط قوت و نقاط ضعف خاص خود را دارند. یوبی سافت در سایت رسمی خود راجع به این امر نوشته است:
«واضح است که شروع عملیات در یک روز کاملاً آفتابی، باعث می‌شود تا دشمنان هم با توجه به روشنایی هوا شما را راحت‌تر شناسایی کنند. ولی [مزیت] هوای آفتابی و ظهر آنجاست که شخص یا اشخاص هدف در محیط‌های باز هستند و به‌ همین علت، راحت‌تر می‌توان به اهداف دسترسی پیدا کرد. از طرف دیگر، هوای تاریک سبب پوشش بیش‌تر بازیکناز دید دشمن‌ها شده ولی به‌طور بالقوه برای رسیدن به هدف باید راه دشوارتری را پیمود.»
در Ghost Recon: Wildlands اسلحه های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارد همچنین یوبی سافت تمرکز بسیار زیادی بر روی شخصی سازی داشته است، تقریبا تمام بخش های اسلحه را می توان شخصی سازی کرد همچنین نگران وضعیت ظاهری شخصیت خود نباشید زیرا هر وقت که از آن خسته شدید می توانید لباس شخصیت خود را با توجه به علاقه ی خود عوض کنید. بخش شخصی سازی نیز یکی از بخش هایی بود که کاربرانی که نسخه ی بتا را تجربه کرده بودند بسیار از آن تعریف می کنند.

Web_1920x1080_SMG_Parts_275831

در Ghost Recon: Wildlands وسایل نقلیه ی بسیار زیادی نیز وجود دارد از موتور و ماشین و جیپ گرفته تا بالگرد همچنین جای خالی قایق ها نیز در این عنوان پر شده است.

بر خلاف عناوین قبلی سری شما می توانید زمان زیادی از وقت خود را به انجام مراحل فرعی بپردازید یا اینکه با افراد غیر نظامی ارتباط برقرار کنید که ماه عسل این عمل، باعث تغییراتی در دنیای بازی شده و سبب تغییر چگونگی رسیدن کاربرها به اهداف مورد نظر می‌شود.
در بحث گرافیک نیز طبق تریلرهای منتشر شده و نسخه ی بتا گوست ریکان خوب عمل کرده است . shadow و texture به خوبی کار شده اند اما نکته ی جالب توجه اینجاست که از نظر گرافیکی در نسخه ی بتا این عنوان بر روی هر سه پلتفرم عملکردی نسبتا یکسان داشته است و تفاوت چندانی حس نمی شود و بازی بسیار روان اجرا شده است.

cg5vgun6cjyvkgaqvcii

با تمام این حرف ها باید تا روز 17 اسفند  ( هفتم مارس 2017 ) صبر کرد و دید آیا این نسخه ی گوست ریکان موفق خواهد شد که اشتباهات اخیر شرکت یوبی سافت را از ذهن ها پاک کند یا باز هم بازی با مشکلات متعدد به کارنامه ی یوبی سافت اضافه خواهد شد؟

1 دوست دارم
منبع :

پاسخ دهید


*/