مشخصات فنی کنسول XBox Scorpio

0

دیجیتال فاندری همانطور که وعده داده بود رسما مشخصات فنی کنسول XBox Scorpio را ارائه کرد. 

به گزارش وب سایت وی گیم، Microsoft اولین بار در جریان رویداد E3 2016 از کنسول میان‌نسلی و جدید خود با اسم رمز پروژه Scorpio رونمایی کرد. این کنسول قدرتی معادل ۶ ترافلاپس دارد و Microsoft آن را قوی‌ترین کنسول ساخته شده تا به امروز می‌داند که توانایی اجرای بازی‌ها در رزولوشن 4K را دارد. پیش از این شایعه‌های مختلفی در مورد زمان رونمایی از این کنسول به گوش می‌رسید که بالاخره چند روز پیش دیجیتال فاندری اعلام کرد که امروز به صورت اختصاصی از این کنسول رونمایی خواهد کرد.

حال دیجیتال فاندری کنسول جدید Microsoft را معرفی کرده و جزییات زیادی از مشخصات فنی آن ارائه کرده است. پردازنده اصلی این کنسول یک CPU هشت هسته‌ای خواهد بود که فرکانس آن ۲.۳ گیگاهرتز است. پردازنده گرافیکی Scorpio نیز ۴۰ واحد پردازشی با فرکانس ۱۱۷۲ مگاهرتز دارد. کنسول میان‌نسلی Microsoft دوازده گیگابایت رم از نوع GDDR 5 دارد و پهنای باند حافظه آن هم ۳۲۶ گیگابایت بر ثانیه است.

همچنین XBox Scorpio یک هارد یک ترابایتی خواهد داشت و به یک درایو نوری بلوری 4K نیز مجهز شده است. در ادامه می‌توانید در قالب جدولی مقایسه مشخصات فنی این کنسول با XBox One و Playstation 4 Pro را مشاهده کنید:

XBox Scorpio  XBox One Playstation 4Pro
پردازنده هشت هسته‌ای x86  با فرکانس ۲.۳ گیگاهرتز هشت هسته‌ای جگوار با فرکانس ۱.۷۵ گیگاهرتز هشت هسته‌ای جگوار با فرکانس ۲.۱ گیگاهرتز
پردازنده گرافیکی ۴۰ واحد پردازشی با فرکانس ۱۱۷۲ مگاهرتز ۱۲ واحد پردازشی با فرکانس ۸۵۳ مگاهرتز ۳۶ واحد پردازشی با فرکانس ۹۱۱ مگاهرتز
حافظه ۱۲ گیگابایت GDDR 5 ۸ گیگابایت DDR3 و ۳۲ مگابایت ESRAM ۸ گیگابایت GDDR5
پهنای باند حافظه ۳۲۶ گیگابایت بر ثانیه ۶۸ گیگابایت بر ثانیه ۲۱۸ گیگابایت بر ثانیه
هارد یک ترابایت ۲.۵ اینچی ۵۰۰ گیگابایت، یک ترابایت و دو ترابایت یک ترابایت
درایو نوری بلوری 4K بلوری بلوری
همچنین تصویری از Motherbord این کنسول نیز منتشر شد که در ادامه می بینید:
16 دوست دام
منبع :

مدیریت و موسس مجموعه وی گیم، طراح گرافیک و گیمر

پاسخ دهید


*/